Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Festiwal Bożonarodzeniowy

Utworzono dnia 18.12.2019

    Tłumy na widowni, 25 magicznych występów oraz świąteczna atmosfera - tak w ogromnym skrócie wyglądał XVIII Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Solcu-Zdroju. W tym roku stanowił on pierwszy akord dwudniowego Festiwalu Bożonarodzeniowego.


   Po raz 18 mieliśmy możliwość podziwiać moc niesamowitych talentów muzycznych z naszego regionu. Konkursowy charakter przeglądu dostarczał uczestnikom dodatkowych emocji, a wzajemna rywalizacja czyniła każdy z występów - wyjątkowym. Oceną występów zajęło się jury w składzie: Radosław Kornaś, Jolanta Rachuna, Adrian Szumilas, Zbigniew Kowalski. To pod ich oceną wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Specjalną nagrodę, statuetkę ,,Złotego Słowika" za najlepszy występ otrzymał zespół w składzie: Agata Świtkowska, Weronika Leżoń, Karolina Wielgo, Zuzanna Mazur ze Szkoły Podstawowej w Zborowie.

 

   Podczas drugiego dnia Festiwalu Bożonarodzeniowego w Solcu-Zdroju mieliśmy możliwość usłyszeć laureatów XVIII Międzygminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Statuetki wraz z nagrodami wręczał najlepszym uczestnikom Wójt Gminy Solec-Zdrój - Pan Adam Pałys.
Na najmłodszych czekała Świąteczna Wioska z licznymi atrakcjami. Animatorzy angażowali do zabaw zarówno dzieci jak i dorosłych. Po aktywnie spędzonym czasie można było skosztować świątecznego poczęstunku. Natomiast towarzyszący festiwalowi kiermasz świąteczny pozwolił jego uczestnikom wrócić do domu z prawdziwym świątecznym upominkiem.