Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Fotografia jest kwestią chwili - nie zaś miejsca.”

Utworzono dnia 11.07.2019

W murach Gminnej Biblioteki Publicznej w Solcu – Zdroju od 7 lipca można podziwiać autorską wystawę Grzegorza Kielesińskiego pt. „ obok…”

Grzegorz Kielesiński fotografuje ludzi w ich codzienności i artystów scen polskich w trakcie muzycznych imprez i festiwali. Fotografie jakie możemy podziwiać w Bibliotece przedstawiają otaczający nas świat w innej odsłonie.

Autor jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. Jego fotografie znajdują się w prywatnych domach w Warszawie, Bydgoszczy, Kielcach, Skarżysku-Kamiennej, Busku–Zdroju oraz w Chicago i Fort Collins-USA.

Hasłem, które towarzyszy mu w wędrówce z aparatem fotograficznym przez życie jest: „Fotografia jest kwestią chwili - nie zaś miejsca.”

Wystawa przyciąga licznych odbiorców. Jedną z osób która przyjechała ją podziwiać była Elżbieta Dzikowska – podróżniczka, autorka wielu książek, audycji radiowych i programów telewizyjnych oraz wystaw sztuki współczesnej. Słowa uznania skierowała do autora prac, życząc dalszych sukcesów w pracy twórczej z obiektywem.

 

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panem Grzegorzem Kielesińskim, które odbędzie się 15 lipca o godz. 17.00 w Bibliotece w Solcu – Zdroju.

Wystawa dostępna jest do dnia 28 lipca w godzinach pracy Biblioteki.