Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

KONKURS STOŁÓW WIGILIJNYCH

Utworzono dnia 21.12.2017

Kolejny przedsmak zbliżających się świąt Bożego Narodzenia!
      Wczoraj  do Gminnego Centrum Kultury w Solcu - Zdroju zawitali uczniowie szkół z terenu Gminy  Solec-Zdrój by zaprezentować się konkursie "Festiwal Stołów Wigilijnych".
Jury w składzie Wójt Gminy Solec-Zdrój –Pan Adam Pałys, Sekretarz Gminy Pani Barbara Simon, Pani Teresa Sowula oraz Dyrektor GCK Pani Justyna Błaszczyk  oceniało ogólny wygląd stołu, znajomość tradycji, ręcznie wykonane ozdoby, wybraną potrawę wigilijną oraz kolędę.


    Wszystkie stoły prezentowały się wspaniale, dzieci włożyły  mnóstwo pracy by przygotować się do udziału w konkursie. W tym roku wyjątkowo wszystkie  grupy biorące udział w konkursie stanęły na podium.
I miejsce ex aequo zajęła klasa VI I  oraz klasa V SP w Zborowie w Solcu-Zdroju i otrzymała nagrodę główną ufundowaną przez  Gminne Centrum Kultury - wyjazd do kina, na wybrany przez siebie film.
II miejsce ex aequo  zajęły klasa VI SP w Zborowie oraz klasa  VI SP w Solcu-Zdroju  a w nagrodę otrzymała - wyjazd do kina w Pacanowie, na wybrany przez siebie film.
III miejsce ex aequo zajęły klasa III b Gimnazjum w Solcu -Zdroju , klasa V SP w Solcu-Zdroju oraz klasa IV SP  w Zborowie. Nagrody w postaci słodkiego deseru za zajęcie trzeciego miejsca ufundowały Malinowe Hotele .Wszystkim osobom zaangażowanym w to wydarzenie serdecznie dziękujemy!